Соопштенија

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров,  утре (сабота, 12 мај 2018 год.) ќе се сретне со министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, во присуство на личниот пратеник на Генералниот секретар на Обединетите нации, Метју Нимиц. Средбата ќе се одржи во Сунио, Грција, со почеток во 10:30ч. по локално време.

 

 

 

Конзуларни услуги