Home Africa

Министер Никола Димитров

  left1

ПРОФИЛ НА МИНИСТЕРОТ

ИНТЕРВЈУА и ГОВОРИ

Следете го министерот на:
facebook11 twitter11                      

banner mk gr agreement

banner mk gr agreement ALB 01

Artboard 9 copy 5

Artboard 9 copy 6

Публикации

Контакт Инфо

Адреса:

МИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ
булевар “Филип Втори Македонски“ бр. 7
1000 Скопје
Република Северна Македонија

Контакт:

Тел: +389 2 3115 266 Факс: +389 2 3115 790
Е-пошта:[email protected]
Е-пошта:[email protected]

ДИЈАСПОРА

Државниот секретар во МНР на Република Северна Македонија, Виктор Димовски, учествуваше на 106-та сесија на Постојаниот Совет на меѓународната организација на Франкофонијата ...

Заменик министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски, од денеска ќе биде во работна посета на Стразбур.

Во рамките на посетата, ќе учествува на 16–от состанок на ...

За време на еднодневната работна посета на покана на Универзитетот во Грац, вчера министерот Димитров одржа предавање отворено за јавност, на тема „До Европа преку Преспа: ...

Земајќи ги предвид обврските за примена на одредбите од Преспанскиот договор, Делегациите на Република Северна Македонија и на Грција во Заедничкиот Комитет имаа суштинска ...

По повод апостолската посета на Светиот Отец, Папата Франциск во Република Северна Македонија, денеска во галеријата на НУ „Спомен-куќа на Св. Мајка Тереза“ во Скопје, се ...

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, денес оствари работна средба со ополномоштеникот на Сојузното министерството за надворешни работи на Германија за Југоисточна ...

Петнаесеттиот состанок на Советот за стабилизација и асоцијација помеѓу Република Северна Македонија и Европската унија се одржа на 19 март 2019 година.

 

Државниот секретар во Министерството за надворешни работи на Република Северна Македонија, Виктор Димовски на 18 и на 19 март 2019 година престојуваше во работна посета на ...

На првиот ден од работната посета на Брисел, МНР Никола Димитров оствари средба и со МНР на Кралството Шведска, Маргот Валстром.

 

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров и заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамки на посетата во Брисел учествуваа на ...

Учество на државниот секретар Виктор Димовски на 106-та сесија на Постојаниот Совет на меѓународната организација на Франкофонијата во Париз
Учество на ЗМНР Жерновски на 16-тиот Мешовит парламентарен комитет помеѓу ЕУ и Република Северна Македонија во Стразбур
Работна посета на МНР Никола Димитров на Грац
Заедничко соопштение за Вториот состанок на Заедничкиот интердициплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања, оформен согласно член 8, т.5 од Преспанскиот договор
Прес конференција на државниот секретар во МНР, Виктор Димовски по повод претстојната посета на Светиот Отец, Папата Франциск на Република Северна Македонија
Средба на МНР Никола Димитров со  Кристиан Хелбах и Томас Осовски
15-ти состанок на Советот за стабилизација и асоцијација помеѓу Република Северна Македонија и Европската унија
Работна посета на Државниот секретар Виктор Димовски на Република Србија
Прв ден од работната посета на МНР Димитров на Брисел
Министерот Димитров и вицепремиерот Османи во Брисел на работен појадок со министрите за надворешни работи на земјите членки на ЕУ

ДИПЛОМАТСКИ И КОНЗУЛАРНИ ПРЕТСТАВНИШТВА НА РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ВО АФРИКА

  • ЕГИПЕТ
  • МАРОКО
  • НИГЕРИЈА
Egypt АРАПСКАТА РЕПУБЛИКА ЕГИПЕТ
Амбасада на Република Северна Македонија во Каиро

Амбасадор, 

Вршител на должност, г. Зуко Ризвански

Road Al Nahda 41, 3/402, Maadi, Cairo
T: ++ 202 27 508 501
F: ++ 202 27 508 502
M: [email protected]
Дежурен број
(само за итни ситуации вон работно време)
T: +201068283545  
локација на мапа >>   веб страна >>
Morocco КРАЛСТВО МАРОКО
ПОКРИЕНО ОД: Амбасада на Република Северна Македонија во Париз, ФРАНЦУСКА РЕПУБЛИКА
  локација на мапа >>
Nigeria НИГЕРИЈА
ПОКРИЕНО ОД: Амбасада на Република Северна Македонија во Будимпешта, УНГАРИЈА
  локација на мапа >>

Конзуларни услуги