Home S America

Министер Никола Димитров

  left1

ПРОФИЛ НА МИНИСТЕРОТ

ИНТЕРВЈУА и ГОВОРИ

Следете го министерот на:
facebook11 twitter11                      

 

 

banner INFO 1

banner mk gr agreement

banner mk gr agreement ALB 01

Artboard 9 copy 5

Artboard 9 copy 6

Artboard 35

Публикации

Контакт Инфо

Адреса:

МИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ
булевар “Филип Втори Македонски“ бр. 7
1000 Скопје
Република Северна Македонија

Контакт:

Тел: +389 2 3115 266 Факс: +389 2 3115 790
Е-пошта:[email protected]
Е-пошта:[email protected]

ДИЈАСПОРА

Министерството за надворешни работи на Република Северна Македонија ги предупредува граѓаните кои патуваат во НР Кина на опасноста од Коронавирусот, со потекло од градот ...

Државниот секретар во Министерството за надворешни работи на Република Северна Македонија,  г-дин Зоран Попов,  денеска го прими вршителот на должност во Амбасадата ...

Денес, министерот за надворешни работи Никола Димитров учествуваше на панелот на тема „Дипломатски дијалог за Западен Балкан“ во рамки на Светскиот економски форум, што се ...

Државниот секретар во Министерството за надворешни работи, Зоран Попов ја претставуваше Република Северна Македонија на првиот министерски состанок на Меѓународната алијанса ...

Државниот секретар во Министерството за надворешни работи на Република Северна Македонија, г-дин Зоран Попов, денеска го прими амбасадорот на НР Кина во Република Северна ...

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денес оствари средба со Оливер Вархеји, комесар за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, ...

Денес министерот за надворешни работи Никола Димитров ги прими копиите од акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на  Кралството Норвешка во Република Северна ...

Најостро ги осудуваме иранските ракетни напади врз американските и коалициските воени бази во Ирак. Сметаме дека ваквите неприфатливи постапки дополнително ги зајакнуваат ...

МНР со загриженост ги следи состојбите предизвикани од големата огнена стихија во Австралија, изразувајќи солидарност со Владата и со граѓаните на оваа пријателска земја, ...

Во контекст на најновите настани во Ирак и зголемената можност од ескалација на насилствата, МНР им советува на граѓаните на Северна Македонија да не патуваат во оваа земја ...

Совети за патување - Кина
СРЕДБА НА ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР Г-ДИН ЗОРАН ПОПОВ СО ВРШИТЕЛОТ НА ДОЛЖНОСТ ВО АМБАСАДАТА НА  ДРЖАВАТА КАТАР  Г-ДИН ХАМАД ЏАСИМ АЛ- МАХМУД
Крајно време е за чекор напред - Учество на МНР Димитров на панел за Западен Балкан ,,Дипломатски дијалог за Западен Балкан’’ во рамки на Светскиот економски форум во Давос
Учество на ДСЕК Попов на првиот министерски состанок на Меѓународната алијанса за сеќавање на холокаустот (ИХРА)
Средба на ДСЕК Попов со амбасадорот на Народна Република Кина, Џанг Ѕуо
Средба на МНР Димитров со Оливер Вархеји, комесар за соседство и проширување на ЕУ
Средба на МНР Никола Димитров со Јoрн Јелстад, новиот амбасадор на Кралството Норвешка
Соопштение до медиумите
Информации поврзани со природната катастрофа во Австралија
Предупредување за патување

ДИПЛОМАТСКИ И КОНЗУЛАРНИ ПРЕТСТАВНИШТВА НА РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ВО ЈУЖНА АМЕРИКА

  • АРГЕНТИНА
  • БРАЗИЛ
  • КУБА
Argentina АРГЕНТИНСКА РЕПУБЛИКА
ПОКРИЕНО ОД: Амбасада на Република Северна Македонија во Мадрид, КРАЛСТВО ШПАНИЈА
  локација на мапа >>
Brazil ФЕДЕРАТИВНА РЕПУБЛИКА БРАЗИЛ
Амбасада на Република Северна Македонија во Бразилија
Амбасадор, Ивица Боцевски
 

Embaixada da República da Macedônia em Brasília
SHIS QL 26 CJ 05 LT 15
Lago Sul – Brasília DF – CEP: 71.665-155
República Federativa do Brasil

CNPJ: 24.928.562/0001-68

T: 00 55 61 98276 1850

M: [email protected]

Дежурен број 
(само за итни ситуации вон работно време)

T:+ 55 61 98276 1850


 
Cuba КУБА
ПОКРИЕНО ОД: Постојана мисија на Република Северна Македонија при ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ во Њујорк
  локација на мапа >>

Конзуларни услуги