Активности

Османи на заедничкиот видео-брифинг со Филипче

25 ноември 2020

МНР Османи го презентира новиот концепт на економската дипломатија

12 ноември 2020

Средба на Министерот Османи со претставници на младински институции и организации во рамките на Берлинскиот процес

30 октомври 2020

Работен појадок на МНР Османи со Амбасадорите на ЗБ6

28 октомври 2020

Средба на министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија Бујар Османи со младите европски амбасадори

27 октомври 2020

Потпишана Рамката за соработка за одржлив развој (UNSDCF) помеѓу Република Северна Македонија и Обединетите нации за периодот 2021-2025

26 октомври 2020

Традиционален дипломатски тениски турнир

05 октомври 2020

Средба на Османи со Андреј Ковачев, бугарски пратеник во Европскиот парламент, член на АФЕТ и потпретседател на ЕНП

29 септември 2020

Средба Османи – Вархеји во Брисел

29 септември 2020

Османи во Брисел на средба со првиот дипломат на ЕУ, Жосеп Борељ

28 септември 2020
Страница 1 од 3