Најнови вести

Османи во Брисел на средба со првиот дипломат на ЕУ, Жосеп Борељ

28 септември 2020

Старт на работната посета на Османи на Брисел со бројни средби во Европскиот парламент

28 септември 2020

Османи во Брисел на средби со Борел, Вархеи и други високи претставници на институциите на Европската Унија

27 септември 2020

Учество на МНР Бујар Османи на виртуелен министерски состанок на Алијансата за мултилатерализам

26 септември 2020

Видео средба: Османи - Шаленберг

25 септември 2020

Османи на состанокот на министрите за надворешни работи на земјите учеснички во Централно Европската Иницијатива

24 септември 2020

Средба Османи – Ханеда по повод завршувањето на дипломатската мисија на амбасадорката на Јапонија

24 септември 2020

Телефонски разговор на МНР Бујар Османи со Венди Мортон, министерка за европско соседство и Америки на Обединетото Кралство

23 септември 2020

Работна средба на МНР, Бујар Османи и Генералниот секретар на Регионален совет за соработка, Мајлинда Брегу

21 септември 2020

МНР Османи на прес конференција ја претставува мандатната мисија на Надворешната политика за претстојните четири години

19 септември 2020
Страница 1 од 9